IT’S TIME TO RIDE!

La sfârșit de sezon ne-am hotărât să facem încă o tabără, dar puțin mai diferită față de anii trecuți. În acest an veți avea la dispoziție un shuttle pentru a urca în Poiana Brașov iar de acolo începe distracția.

Participanții vor putea alege din mai multe trasee de coborâre, în funcție de dorință sau nivelul de pregătire, acestea vor avea câte un ghid care să îi îndrume, iar pe fiecare în parte se vor face mici ateliere tehnice la cerere. Pe lânga ghizii de pe traseu vom avea și instructori care vor organiza ture pe fiecare traseu în parte unde vor explica și demonstra abordarea zonelor tehnice.

Evenimentul se adresează celor care au un nivel mediu sau avansat de pregătire (au participat la concursuri de mtb sau au cunoștințele necesare abordării unei poteci montane).

Numărul minim de participanți înscriși pe zi: 10

Taxa de participare este de 130 lei/zi.

Data event-ului: 7-8 oct 2016.
În caz de vreme nefavorabilă se amână pe următoarea săptămână.

Alte detalii, în curad, pe pagina de fb a evenimentului: www.facebook.com/events/1667705606877910/